Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

»  więcej aktualności  

Tańce świata, tańce w kręgu - wykład i warsztat dla seniorów

Tańce świata, tańce w kręgu - wykład i warsztat dla seniorów

28 stycznia 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza karnawałowo na nietypowy, bo połączony z angażującymi uczestników warsztatami, wykład poświęcony tańcom. By wziąć w nim udział, nie trzeba specjalnych przygotowań ani wyjątkowej kondycji. Spotkanie poświęcone będzie czerpaniu radości z tańca, przekraczaniu bardziej ograniczeń własnego umysłu, niż ciała. Uczestnicy będą tańczyć w kręgu, w parach, trójkach, czwórkach, a w programie warsztatów znajdą się tańce polskie, litewskie, duńskie, greckie, francuskie, bułgarskie, węgierskie i inne.

» czytaj więcej...

Nowy kurs dla Seniorów. Obsługa urządzeń mobilnych dla początkujących

Nowy kurs dla Seniorów. Obsługa urządzeń mobilnych dla początkujących

luty-maj 2019, Nowohucka Akademia Seniora

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza wszystkich, którzy pragną nabyć biegłości w obsłudze urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).
Kurs "Obsługa urządzeń mobilnych" adresowany do początkujących, odbywać się będzie w poniedziałki, w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) w godz. 11.00-12.00.
Koszt 30 zł/miesiąc

Informacje i zapisy w biurze NAS, os. Centrum A 6a, codziennie w godz. 9.00-15.00; tel. 12 644 68 10 w. 26

» czytaj więcej...

Międzypokoleniowa kolęda

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r. - godz.16.00, os. Bohaterów Września 26

Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Kolędy od wieków są obecne w naszej kulturze, a święta Bożego Narodzenia to nie tylko 12 potraw, choinka i prezenty, ale również czas na wspólne śpiewanie - przy stole i podczas uroczystej Pasterki. A jak już poćwiczycie w domach przy świątecznym stole, by jeszcze mocniej rozszerzać tę tradycję, zapraszamy do Klubu Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na koncert kolęd połączony z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89.

Wstęp wolny!

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Przyszliśmy tu po kolędzie

Przyszliśmy tu po kolędzie

7 stycznia 2018 r. - godz. 16.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza swoich słuchaczy i przyjaciół na wspólne kolędowanie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Łuczanowic. Wśród gości, którzy odwiedzą seniorów, pojawią się postaci Józefa, Maryi, trzech króli, anioła i diabła oraz charakterystyczna dla grup kolędniczych sylwetka Żyda.

Wstęp wolny.

» czytaj więcej...

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

»  Projekty

»  więcej projektów  

Na widelcu zdrowia

Na widelcu zdrowia

PRZEBIEG PROJEKTU

Projekt „Na widelcu zdrowia” adresowany jest do seniorów, przede wszystkim związanych z Nowohucką Akademią Seniora, ale nie tylko - do udziału zaproszeni są wszyscy seniorzy z terenu Nowej Huty. Działania skupiać się będą wokół kultury kulinarnej i związanej z nią tematyki zdrowego odżywiania, w tym roli pożywienia w utrzymaniu zdrowia. Założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy seniorów na temat kulinarnych tradycji regionu. Celem będzie też rozbudzenie świadomości ekologicznej. Przewiduje się organizację wykładów na temat historii kuchni lokalnej, spotkań degustacyjnych, wyjazdów do certyfikowanych hodowli żywności oraz warsztatów kulinarnych. W projekcie weźmie udział 30 osób.

» czytaj więcej...

»  Galeria zdjęć

»  więcej galerii zdjęć  

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r., Klub Mirage

W Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbyło się Międzypokoleniowe kolędowanie z udziałem mieszkańców osiedla Mistrzejowice. W spotkaniu uczestniczyły rodziny z dziećmi oraz starsi mieszkańcy Mistrzejowic.
Publiczność obejrzała Jasełka w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej, a do wspólnego kolędowania zaprosił kwartet muzyczny. Jeszcze na chwilę udało się wrócić myślą do świątecznego stołu, zadumać i zatrzymać w bożonarodzeniowej atmosferze.
Mile zaskoczeni zostali seniorzy, dla których przygotowano program artystycznym z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka oraz wręczono małe upominki wykonane ręcznie przez dzieci.
Międzypokoleniowy wieczór i wspólne kolędowanie w świątecznej scenerii oraz ciepłej, rodzinnej atmosferze, wywołało uśmiech na twarzach, a u niektórych łzy wzruszenia. 

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, za co Organizatorzy składają serdeczne podziękowania.


więcej zdjęć...

fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage

Przyszliśmy tu po kolędzie- kolędowanie z Seniorami

7 stycznia 2019 r., Nowa Huta

Tradycyjne kolędy i pastorałki były "tematem" spotkania Seniorów z Nowohuckiej Akademii Seniora podczas wizyty grupy kolędniczej ze Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic. Wraz z trzema królami, dzieciątkiem Jezus, Maryją, diabłem oraz Żydem uczestnicy spotkania śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy w to mroźne, styczniowe popołudnie.


więcej zdjęć...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE