Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

»  więcej aktualności  

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

10 czerwca 2019 r., Nowa Huta

To już dziewiąte, uroczyste zakończenie roku akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła p. Anna Okońska-Walkowicz - Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, przekazując ciepłe słowa wsparcia i uznania dla naszych aktywnych seniorów, zarówno od siebie jak i Pana Prezydenta. 

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

15 czerwca 2019 r. - godz. 16.00, Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa

Ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki wystąpią podczas koncertu plenerowego, którym obchodząca w tym roku 70-lecia istnienia najmłodsza dzielnica Krakowa przywita nadchodzące lato i wakacje. 59. edycja cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! odbędzie się 15 czerwca nad Zalewem Nowohuckim. Początek koncertu o godzinie 16:00.

» czytaj więcej...

Świat jest piękny! - wernisaż

Świat jest piękny! - wernisaż

14 czerwca 2019 r. - godz. 18.00, os. Bohaterów Września 26

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na wernisaż wystawy wieńczący rok pracy artystycznej w ramach zajęć rysunku i malarstwa w Nowohuckiej Akademii Seniora.

» czytaj więcej...

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Bajkowy lamorożec w Mistrzejowicach, osiedlowy trzepak Maciej, groźny Lis Rabuś z Grębałowa i gołąb szachista Zenon z Parku Ratuszowego - to postacie, które za sprawą wyobraźni dzieci z nowohuckich przedszkoli i szkół spotka w swej podróży po osiedlach, parkach i charakterystycznych miejscach Nowej Huty Pan Dynia. To bohater projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty dzięki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Kraków w ramach konkursu na wzbogacenie oferty kulturalnej miast – wydarzenia kulturalne i artystyczne (edukacja kulturowe). W ramach „Nowohuckich podróży Pana Dyni” na przestrzeni kwietnia i maja 2019 zrealizowano 13 warsztatów dla młodych mieszkańców wschodniej części Krakowa. A jest to dopiero pierwszy etap działań projektu!

» czytaj więcej...

»  Projekty

»  więcej projektów  

Nowohuckie podróże Pana Dyni

Nowohuckie podróże Pana Dyni

W niezwykłym jubileuszowym roku 70–lecia powstania Nowej Huty Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przygotowało coś specjalnego z myślą o młodych nowohucianach oraz wszystkich dzieciach, które zechciałyby Nową Hutę odwiedzić.

» czytaj więcej...

»  Galeria zdjęć

»  więcej galerii zdjęć  

Wernisaż wystawy malarstwa Świat jest piękny

14 czerwca 2019 r., Klub Mirage, os. Bohaterów Września 26

14 czerwca br. w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta otwarto zbiorową wystawę malarstwa studentek zajęć rysunku Nowohuckiej Akademii Seniora prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta. Wystawa Świat jest piękny jest podsumowaniem rocznej pracy Małgorzaty Lasoty, Krystyny Eminowicz, Grażyny Lis, Swietłany Morgun-Graniewskiej i Małgorzaty Privsek-Żmudy pod kierunkiem artystycznym Ingi Suminy-Ruty. Podczas wernisażu z muzyką filmową wystąpił Golden Duet.


więcej zdjęć...

foto.Klub Mirage
foto.Klub Mirage
foto.Klub Mirage

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wiwat Wakacje

15 czerwca 2019 r.

W piękne słoneczne popołudnie podczas 59. koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wiwat Wakacje, na scenie przy Zalewie Nowohuckim wystąpili laureaci konkursu Żonkilowy Song, zespół Jakubowe Muszelki oraz ulubieniec krakowskiej publiczności Jacek Wójcicki.


więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE