Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Uroczyste zakończenie roku akademickiego

11 czerwca 2018 r., Nowa Huta

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018 dla Słuchaczy NAS, którzy uczęszczali na zajęcia, wykłady i spotkania z kulturą. Podczas spotkania podsumowaliśmy rok działalności NAS, wręczyliśmy indeksy z dyplomami oraz nagrodziliśmy najbardziej aktywnych Słuchaczy.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wernisaż wystawy Lustra w Klubie Mirage

25 maja 2018 r.

W piątkowe popołudnie w Klubie Mirage zgromadzili się miłośnicy malarstwa, którzy mogli podziwiać wystawę Lustra podsumowującą całoroczną pracę uczestniczek kursu rysunku Nowohuckiej Akademii Seniora. Prezentowane prace wykonane przez panie Annę Białowąs, Krystynę Eminowicz, Swietłane Morgun-Graniewską, Małgorzatę Lasota, Jolantę Stepień, powstawały pod okiem instruktorki Ingi Suminy-Ruta - absolwentki lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

więcej zdjęć...

fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage

Wykład - profilaktyka chorób nerek

21 maja 2018 r.- godz. 15:00, Nowa Huta

Poniedziałkowy wykład poprowadzili przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, które zrzesza osoby dializowane, po przeszczepach oraz ich rodziny z całej Polski. Słuchacze NAS dowiedzieli się jak ważna jest wczesna diagnoza w ogólnej profilaktyce chorób nerek.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Muzeum Podgórza

17 maja 2018 r. Kraków

Nareszcie! Zaledwie trzy tygodnie po otwarciu nasi Seniorzy odwiedzili nowy punkt na muzealnej mapie Krakowa- Muzeum Podgórza. Na rogu ul. Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich, w przepięknie odnowionej kamienicy, zobaczyli niezwykłą historię dzielnicy Podgórze oraz losy jej mieszkańców.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Dojrzały seks- porozmawiajmy bez tabu

7 maja 2018, Nowa Huta

Podczas pierwszego majowego wykładu w NAS słuchacze  mogli zmierzyć się ze stereotypami pojawiającymi wokół seksualności wieku senioralnego. Spotkanie prowadziła Daria Izdebska - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Absolwentka kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studium podyplomowego z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

więcej zdjęć...

Apiterapia- wykład dla Seniorów

23 kwietnia 2018, Nowa Huta

Apiterapia wyrosła wprost z naturalnej medycyny ludowej. Polega na zapobieganiu i wspieraniu leczenia różnego rodzaju schorzeń za pomocą wszystkich produktów, którezostały przetworzone, wydzielone lub zebrane przez pszczoły.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wystawa Koronka-tradycja-reaktywacja

19 kwietnia 2018, Kraków

Seniorzy z NAS, którzy 19 kwietnia odwiedzili wystawę "Koronka-tradycja-reaktywacja" w Kamienicy Hipolitów, poznali bogactwo wyrobów koronkowych, obecnych w stroju codziennym i odświętnym oraz będących dekoracją domowych wnętrz. Prezentowane koronki przybliżyły modę oraz obyczajowość XIX i początku XX wieku.

więcej zdjęć...

fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz

Wystawa Titanic

11 kwietnia 2018, Kraków

Nasi Seniorzy tym razem wybrali się na wystawę Titanic, prezentowaną w przestrzennych murach hotelu Forum.

Ekspozycję zaplanowano tak, by zwiedzający poczuli się jak pasażerowie. Każdy zwiedzający otrzymywał na wstępie bilet, który określał przynależność do klasy pokładowej oraz, pod koniec zwiedzania, informował czy rejs zakończył się dla pasażera pomyślnie.
Wystawa prezentowała min. informacje o konstruktorach i procesie budowy statku, pokład pierwszej klasy, gdzie można zobaczyć otworzone w naturalnej skali korytarz, kajutę i fragment jadalni, niższe pokłady, maszynownię, itp.
Do tej pory ekspozycję pokazywano m.in. w Sztokholmie, Barcelonie, Sewilli, Madrycie, Bratysławie, Budapeszcie i wielu innych miastach świata.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Kamperem przez świat

9 kwietnia 2018, Nowa Huta

Gośćmi Nowohuckiej Akademii Seniora byli Teresa i Andrzej Walczak, krakowscy emeryci podróżujący kamperem przez świat. W ciągu 10 lat swoich podróży pokonali ponad 150 tysięcy kilometrów. Po spędzeniu w drodze ponad 5 lat i przejechaniu przez 42 kraje, deklarują, że dopóki los ich nie zatrzyma - podróż będzie trwała.

więcej zdjęć...

54. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Andrzej i Maja Sikorowscy - Koncert dla Pól Nadziei

7 kwietnia 2018 r.

Na scenie – powszechnie uwielbiany krakowski bard ze swą utalentowaną i piękną córką, na widowni - komplet publiczności zasłuchanej w muzykę krainy łagodności, a w puszkach wolontariuszy - bogactwo wsparcia dla podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza. Tak właśnie wyglądała 54. edycja wydarzenia Nowa Huta. Dlaczego Nie!? dedykowana Polom Nadziei.

RELACJA

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

STRONA 1/29

 

 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 3 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE