Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Wystawa "Wyspiański" w Muzeum Narodowym

8 lutego 2018 r.

Tuż przed początkiem ferii słuchacze Nowohuckiej Akademii Seniora zawitali do Muzeum Narodowego na wystawę "Wyspiański"- długo oczekiwaną ekspozycję dzieł Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru. Seniorzy zobaczyli blisko 500 prac tego artysty,

więcej zdjęć...

Chrześcjańskie stulecie w dziejach Japonii

5 lutego 2018 r.

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora był Łukasz Czarnecki - doktorant Instytutu Historii UJ, badacz i pasjonat krajów Dalekiego Wschodu. Wykład dla seniorów poświęcił początkom chrześcijaństwa w Japonii. 

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Kultura duchowa Rosji

29 stycznia 2018 r.

Pierwszy semestr roku akademickiego 2017/2018 w Nowohuckiej Akademii Seniora zakończył wykład dr hab. Józefa Kuffel, który przybliżył słuchaczom kulturę duchową Rosji.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Seniorzy w Muzeum Śmiercionośnych Roślin

18 stycznia 2018 r.

Seniorzy z Nowohuckiej Akademii Seniora zwiedzili niezwykle oryginalne Muzeum Śmiercionośnych Roślin. Eksponaty, które można podziwiać w tym muzeum, to często bardzo popularne, ale i te mniej znane - przykłady roślin, które mają właściwości trujące. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy naszej słuchaczce p. Marii Stachowicz.

więcej zdjęć...

fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz

Poświąteczne klimaty

8 stycznia 2018 r.

Pierwsze noworoczne spotkanie w Akademii miało bardzo poświąteczny charakter. Zamiast tradycyjnego wykładu zaprosiliśmy naszych słuchaczy na artystyczne popołudnie z Klubową Grupą Poetica z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Wystawiona przez nich Przypowieść noworoczna była piękna i wzruszająca, i choć na chwilę przypomniała nam klimat mijających świąt.

Serdecznie dziękujemy aktorom:
Klubowa Grupa Poetica w składzie: Kazimierz Niemierka, Halina Ptak, Lidia Michalik, Alicja Mścichowska, Agnieszka i Jacek Cieśniarscy, Renata Bobowiec, Edyta i Konrad Patoła oraz Magdalena Rutkowska-Oliwa ( niestety z powodu choroby nie wystąpiła Zofia Nowak)
Studio Teatralne NETE w składzie: Julia Patoła, Michał Patoła, Barbara Jelonek, Sabina Nowaczek, Zuzanna Jania, Helena Paradowska, Filip Ptak, Bartosz Cieśniarski, Izabela Kaczmarczyk.

I oczywiście ponownie zapraszamy.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

53. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Piosenki świąteczne - Robert Kasprzycki z zespołem

29 grudnia 2017 r.

Autorskie utwory o tematyce świątecznej i tradycyjne polskie kolędy mogli usłyszeć zgromadzeni na 53. wydarzeniu cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, którego gośćmi byli Robert Kasprzycki z zespołem.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Zakończenie drugiej edycji projektu Krakowski szlak Bajkoteki

W grudniu 2017 roku zakończyła się realizacja drugiej edycji projektu Krakowski szlak Bajkoteki. Edycja nosiła podtytuł Czytaj i wygrywaj!, ponieważ jej celem było opracowanie konceptu gry planszowej opartej na krakowskich wierszach dla dzieci autorstwa Tadeusza Śliwiaka.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wojny w czasach Wikingów

18 grudnia 2017 r.

Po raz pierwszy w Akademii mieliśmy wykład poświęcony historii skandynawskich wojowników. Dziękujemy dr Annie Waśko za bardzo ciekawe spotkanie.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Laponia to nie tylko Święty Mikołaj

4 grudnia 2017 r.

Pełnej ciepła opowieści z mroźnej krainy reniferów wysłuchali Słuchacze Nowohuckiej Akademii Seniora podczas ostatniego z wykładów. W podróż do Laponii seniorów zabrała Emilia Długa. Opowieściom towarzyszyła oczywiście prezentacja zdjęć z rocznego pobytu prelegentki w krainie, nie tylko św. Mikołaja. 


więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Gra miejska w ramach "Akceleratora Kultury NH17"

25 listopada 2017 r.

Za nami pierwsze rozgrywki gry, ale to jeszcze nie koniec! Grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu, możemy przeprowadzić grę specjalnie dla Was w uzgodnionym terminie.
Gra została stworzona przez grupę młodzieży objętą projektem "Akcelerator Kultury NH17" dofinansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich."

więcej zdjęć...

fot. K. Gugała
fot. K. Gugała
fot. K. Gugała

STRONA 1/27

 

 

 

WCZYTYWANIE