Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Marchewkowo znaczy lokalnie i zdrowo! - Na widelcu zdrowia w Bistro Marchewka

8 października 2018 r.

Po terenowych doświadczeniach dotyczących hodowli ryb oraz dużej dawce wiedzy zaaplikowanej uczestnikom podczas pierwszego wykładu w ramach projektu Na widelcu zdrowia, nadszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytych informacji. Okazja ku temu nadarzyła się dzięki zaangażowaniu w nasz projekt Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Marchewka Bistro. To wyjątkowe miejsce na mapie całej Małopolski - wspólne przedsięwzięcie Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i Nowohuckiego Centrum Kultury.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

1 października 2018 r.

Początek października 2018 r. zainaugurował dziewiąty rok istnienia Nowohuckiej Akademii Seniora. Na uroczystość licznie przybyli zarówno Słuchacze od lat związani z Akademią jak i spora grupa nowych Seniorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Anna Okońska-Walkowicz – Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, Sławomir Pietrzyk- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Małgorzata Jezutek, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Andrzej Buczkowski- Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI, Bogumiła Drabik- Radna Dzielnicy XVIII oraz członkini Krakowskiej Rady Seniorów, oraz Jan Kural- Przewodniczący Rady ds. Seniorów w Dzielnicy XVI. Oprócz tradycyjnych życzeń owocnej nauki, wyrażonych przez zaproszonych gości, nowi Słuchacze otrzymali indeksy, tym samym stając się pełnoprawnymi członkami braci studenckiej w roku akademickim 2018/2019.
Na zakończenie gość specjalny tego wydarzenia- Andrzej Kozioł, dziennikarz i pisarz, wygłosił niezwykle ciekawy wykład „ Kraków od podszewki- w anegdotach, historiach i obyczajach”.

więcej zdjęć...

Maleńczuk zagrał Młynarskiego w Alei Róż

30 września 2018 r., al. Róż

Ani chłodny powiew coraz dłuższego, jesiennego wieczoru, ani nadchodzące sportowe emocje finału siatkarskich mistrzostw świata z udziałem polskiej reprezentacji, nie wpłynęły ujemnie na tradycyjnie już wysoką frekwencję podczas 56. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 30 września 2018 roku różne pokolenia nowohucian spotkały się w Alei Róż, by wspólnie wysłuchać utworów napisanych przez nieodżałowanej pamięci Wojciecha Młynarskiego, a wykonanych przez wymykającego się wszelkim schematom i szablonom krakowskiego artystę – Macieja Maleńczuka.

więcej zdjęć...

fot. AGStudio G. Wawrzonek
fot. AGStudio G. Wawrzonek
fot. AGStudio G. Wawrzonek

Czy pstrąg pstrągowi równy? „Na widelcu zdrowia” w Ojcowie

25 września 2018 r.

W piękny poranek 25 września grupa poszukiwaczy regionalnych smaków wyruszyła w ramach projektu Na widelcu zdrowia do Ojcowa, gdzie odwiedziła ekologiczną hodowlę pstrąga potokowego.

więcej zdjęć...

fot. K. Snopkowska
fot. K. Snopkowska
fot. K. Snopkowska

Pomarańczowa Aleja Róż - VII edycja Festiwalu za nami

16 września 2018 r.

Różnią się kształtem, wielkością, kolorem oraz - a może przede wszystkim - smakiem. Łączy je nazwa i coraz większa popularność w jadłospisach. Oto dynia - prawdziwie królewskie warzywo, jeden z symboli polskiej jesieni. W niedzielę, 16 września 2018 roku, już po raz siódmy, w nowohuckiej Alei Róż odbył się Festiwal "Zaklęte w Dyni", którego organizatorami są Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

55. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Koncert Witajcie Wakacje!

22 czerwca 2018 r.

W piątek 22 czerwca zakończył się rok szkolny i rozpoczęły upragnione przez wielu wakacje. Na wspólne powitanie wakacji zaprosili mieszkańców Krakowa organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Pomimo dużego ochłodzenia i wiszących cały dzień nad Krakowem chmur, publiczność nie zawiodła – pod scenę na Plantach Bieńczyckich przybyli seniorzy, dorośli oraz licznie rodzice z dziećmi.Na scenie wystąpili Krakowska Orkiestra Staromiejska, laureaci konkursu Żonkilowy song oraz goście wieczoru - zespół Trebunie Tutki.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Uroczyste zakończenie roku akademickiego

11 czerwca 2018 r., Nowa Huta

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018 dla Słuchaczy NAS, którzy uczęszczali na zajęcia, wykłady i spotkania z kulturą. Podczas spotkania podsumowaliśmy rok działalności NAS, wręczyliśmy indeksy z dyplomami oraz nagrodziliśmy najbardziej aktywnych Słuchaczy.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wernisaż wystawy Lustra w Klubie Mirage

25 maja 2018 r.

W piątkowe popołudnie w Klubie Mirage zgromadzili się miłośnicy malarstwa, którzy mogli podziwiać wystawę Lustra podsumowującą całoroczną pracę uczestniczek kursu rysunku Nowohuckiej Akademii Seniora. Prezentowane prace wykonane przez panie Annę Białowąs, Krystynę Eminowicz, Swietłane Morgun-Graniewską, Małgorzatę Lasota, Jolantę Stepień, powstawały pod okiem instruktorki Ingi Suminy-Ruta - absolwentki lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

więcej zdjęć...

fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage

Wykład - profilaktyka chorób nerek

21 maja 2018 r.- godz. 15:00, Nowa Huta

Poniedziałkowy wykład poprowadzili przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, które zrzesza osoby dializowane, po przeszczepach oraz ich rodziny z całej Polski. Słuchacze NAS dowiedzieli się jak ważna jest wczesna diagnoza w ogólnej profilaktyce chorób nerek.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Muzeum Podgórza

17 maja 2018 r. Kraków

Nareszcie! Zaledwie trzy tygodnie po otwarciu nasi Seniorzy odwiedzili nowy punkt na muzealnej mapie Krakowa- Muzeum Podgórza. Na rogu ul. Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich, w przepięknie odnowionej kamienicy, zobaczyli niezwykłą historię dzielnicy Podgórze oraz losy jej mieszkańców.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

STRONA 2/31

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE