Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Pierwsza pomoc dla Seniora

20 listopada 2017 r.

20 listopada gościem Nowohuckiej Akademii Seniora był mł. asp. Kamil Kolanowski ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania, słuchacze przypominali sobie oraz zdobywali wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Mowa była o zasadach bezpieczeństwa własnego i bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, telefonach alarmowych, postępowaniu w przypadku bycia świadkiem zdarzenia. Seniorzy mieli okazję przećwiczyć m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję bezpieczną i postępowanie w przypadku zadławienia. fot. SPNH

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Historia ze zbrodnią w tle

6 listopada 2017 r.

W podróż do nieco mrocznych zakątków naszej historii - opowieści o Wandzie, co nie chciała Niemca, tajemniczej śmierci Jeremiego Wiśniowieckiego czy klątwie Tutenchamona i Kazimierza Jagiellończyka, Słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora zabrała Monika Kamińska - historyk, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Szlakiem Lema po Krakowie

23 października 2017 r.

Uczestnicy Nowohuckiej Akademii Seniora w ramach Spotkań z kulturą udali się na wycieczkę po Krakowie śladami Stanisława Lema. W planie wycieczki znalazły się m.in. Dworzec Główny, Kliniki uniwersyteckie, Antykwariat na Jana, Redakcja tygodnika Powszechnego,  Collegium novum czy Wydawnictwo Literackie. Przewodnikiem była Agnieszka Konior.     

więcej zdjęć...

fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej

52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Z dawna Polski Tyś Królową...

21 października 2017 r. - godz. 19.30, Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, os. Bohaterów Września 33

Z najpiękniejszymi tradycyjnymi pieśniami maryjnymi w aranżacjach Tomasza Chmiela wystąpili: Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie "Nie lękajcie się" pod kierunkiem Marka Kluzy, Bocheński Chór Kameralny "Salt Singers" - przygotowanie Maciej Kozłowski, Chór i Orkiestra "Krakowska Młoda Filharmonia" z towarzyszeniem solistek: Alicji Ciesielczuk – sopran i Magdy Niedbały-Solarz – mezzosopran.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

W poszukiwaniu Sacrum - wykład Mariusza Gotfryda

16 października 2017 r.

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora był podróżnik, geograf Mariusz Gotfryd, który opowiedział słuchaczom o swoich podróżach do Fatimy i do Ziemi Świętej.       

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Jesienne pomysłobranie w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, czyli warsztaty Akceleratora

29 września-1 października 2017 r.

Fotorelacja z warsztatów wyjazdowych w ramach projektu Akcelerator Kultury NH17.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Krakowskie ślady Josepha Conrada

9 października 2017 r.

Wpisując się w nurt obchodów 150 rocznicy urodzin Josepha Conrada-Korzeniowskiego, znanego na świecie twórcę literatury nowoczesnej, dla naszych Słuchaczy zorganizowaliśmy wycieczkę krakowskimi śladami pisarza. Było więc m.in.: pierwsze mieszkanie Conrada na ul. Poselskiej, kościół św. Piotra i Pawła,kamienica Fajla oraz ławka na Plantach. Za oprowadzenie dziękujemy współpracującej z nami Agnieszce Konior, a za udostępnienie zdjęć p. Urszuli Kołodziej.

więcej zdjęć...

fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej

Targi Seniora w Krakowie

6 października 2017 r. - ul. Galicyjska 9

Na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO wzięliśmy udział w  I Targach Seniora w Krakowie. Zaprezentowaliśmy zarówno ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora na ro akademicki 2017/2018 jak i ofertę edukacyjną dla dzieci i wnuków seniorów.

Na scenie Targów wystąpiły zespoły wokalne seniorów: Złota Jesień z Klubu Wersalik i Jędrusie z Klubu Jędruś.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Ósmy rok działania Akademii

2 października 2017 r

Pierwszy poniedziałek października to już tradycyjnie dzień inauguracji nowego roku akademickiego w Nowohuckiej Akademii Seniora. Licznie przybyłych na uroczystość seniorów powitali organizatorzy NAS oraz p. Anna Okońska-Walkowicz – Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która przekazała zebranym również życzenia od Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Gościem specjalnym tego dnia był Ireneusz Raś – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, który wygłosił ciekawy wykład nt. znaczenia sportu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Na zakończenie Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – Małgorzata Jezutek wręczyła indeksy nowym słuchaczom, życząc wszystkim zebranym dobrego roku akademickiego i owocnej nauki.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

O dyni na okrągło! - VI edycja Festiwalu za nami

17 września 2017 r.

Każdego roku w połowie września, nowohucka Aleja Róż zamienia się na jeden dzień w dyniową krainę. Tak było również w niedzielę 17 września, a to za sprawą odbywającego się już po raz szósty Festiwalu Zaklęte w Dyni. Odcienie koloru pomarańczowego wypełniły namioty pełne dyniowych warsztatów i licznych prac konkursowych – plastycznych i hodowlanych, a o dyni mowa była „na okrągło”.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

STRONA 2/27

 

 

 

WCZYTYWANIE