Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Kombinator twórczy - Tkanina

23 listopada 2019 r.

W sobotę 23 listopada w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbył się ostatni warsztat projektu naszego Stowarzyszenia zatytułowany Kombinator Twórczy, w ramach którego uczestnicy pracowali z wykorzystaniem takich materiałów jak papier, drewno i tkanina.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Listopadowe wykłady w NAS

Za nami kolejny miesiąc działalności Nowohuckiej Akademii Seniora i kolejne fascynujące wykłady.

więcej zdjęć...

fot. NAS
fot. NAS
fot. NAS

Październikowe wykłady w NAS

Za nami pierwszy miesiąc działalności Nowohuckiej Akademii Seniora i aż 3 wykłady, które łącznie zgromadziły 157 uczestników. Październik był miesiącem obfitującym w wiedzę niezbędną i dotyczącą obszarów życia każdego z nas.

więcej zdjęć...

fot. NAS
fot. NAS
fot. NAS

O naturze drewna w Klubie Krzesławice

5 października 2019 r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili dzieci ze szkół podstawowych do udziału w drugich warsztatach w ramach bezpłatnego projektu Kombinator Twórczy.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Inauguracja Roku Akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora

30 września 2019 r.

Uroczyście odśpiewane Gaudeamus igitur, wręczenie indeksów i wykład inauguracyjny, wygłoszony przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomira Pietrzyka – w taki sposób w swój 10. rok istnienia wkroczyła Nowohucka Akademia Seniora.

więcej zdjęć...

fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zagrała po raz 60-ty na 70-lecie Nowej Huty

22 września 2019 r.

W niedzielny wieczór, w sercu Nowej Huty - Alei Róż - na zakończenie weekendowej akcji Zajrzyj do Huty odbył się jubileuszowy koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wydarzenie, zatytułowane Nowa Huta. Miasto Boga wpisane było do kalendarza krakowskich obchodów 70-lecia istnienia najmłodszej części Krakowa, a nowohucka historia wielokrotnie wybrzmiewała w trakcie koncertu.

więcej zdjęć...

fot. P. Kalina
fot. P. Kalina
fot. P. Kalina

O papierze w Krzesławicach

21 września 2019 r.


21 września br. w Klubie Krzesławice odbył się pierwszy z cyklu trzech warsztatów składających się na projekt Kombinator Twórczy w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” edycja 2019. Spotkanie poświęcone było papierowi, a poprowadzili go twórcy i pasjonaci z „ŻyWej Pracowni”.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

VIII Festiwal Zaklęte w Dyni

15 września 2019 r.

Dynie – od małych po olbrzymie, różnych kształtów, pomarańczowe, zielone, żółte i pstrokate, prawdziwe i pluszowe maskotki – zawładnęły nowohucką Aleją Róż w słoneczną niedzielę 15 września 2019 roku, za sprawą VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zgromadziło tłumy krakowian.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Wernisaż wystawy malarstwa Świat jest piękny

14 czerwca 2019 r., Klub Mirage, os. Bohaterów Września 26

14 czerwca br. w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta otwarto zbiorową wystawę malarstwa studentek zajęć rysunku Nowohuckiej Akademii Seniora prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta. Wystawa Świat jest piękny jest podsumowaniem rocznej pracy Małgorzaty Lasoty, Krystyny Eminowicz, Grażyny Lis, Swietłany Morgun-Graniewskiej i Małgorzaty Privsek-Żmudy pod kierunkiem artystycznym Ingi Suminy-Ruty. Podczas wernisażu z muzyką filmową wystąpił Golden Duet.

więcej zdjęć...

foto.Klub Mirage
foto.Klub Mirage
foto.Klub Mirage

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wiwat Wakacje

15 czerwca 2019 r.

W piękne słoneczne popołudnie podczas 59. koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wiwat Wakacje, na scenie przy Zalewie Nowohuckim wystąpili laureaci konkursu Żonkilowy Song, zespół Jakubowe Muszelki oraz ulubieniec krakowskiej publiczności Jacek Wójcicki.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

STRONA 2/35

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE