Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Przyszliśmy tu po kolędzie- kolędowanie z Seniorami

7 stycznia 2019 r., Nowa Huta

Tradycyjne kolędy i pastorałki były "tematem" spotkania Seniorów z Nowohuckiej Akademii Seniora podczas wizyty grupy kolędniczej ze Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic. Wraz z trzema królami, dzieciątkiem Jezus, Maryją, diabłem oraz Żydem uczestnicy spotkania śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy w to mroźne, styczniowe popołudnie.

więcej zdjęć...

57. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Hej Malućki, Malućki - koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak

28 grudnia 2018 r.

Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Na rozwój osobisty nigdy nie jest za późno- wykład dla Seniorów w NAS

17 grudnia 2018 r. Nowa Huta

Na poniedziałkowym wykładzie dla Seniorów poruszaliśmy zagadnienia związane z rozwojem osobistym. Konkluzja potwierdziła tylko wstępne założenie, iż rozwój osobowy jest możliwy w każdym wieku i że należy go rozpatrywać wielopłaszczyznowo- w wymiarze fizycznym (materialny), emocjonalnym, umysłowym i duchowym.

więcej zdjęć...

Seniorzy w schronach Nowej Huty

12 grudnia 2018 r.

W pewien pochmurny, grudniowy dzień wybraliśmy się z Seniorami z Nowohuckiej Akademii Seniora do Centrum Administracyjnego Kombinatu, aby zwiedzać schrony znajdujące się w budynkach S i Z. Wędrując przez podziemne pokoje i korytarze zobaczyliśmy jeden z najciekawszych w Polsce schronów z zachowanym z kompletnym wyposażeniem Stanowiskiem Dowodzenia Kombinatem oraz schron dla pracowników z wystawą sprzętu Obrony Cywilnej. Spacer po terenach Nowej  był też lekcją historii, którą nasi Seniorzy doskonale pamiętają.

więcej zdjęć...

Bali- duch życia i uzdrawiania, wykład dla Seniorów

3 grudnia 2018 r.

Grudniowy wykład dla Seniorów przybliżył styl życia, filozofię i charakter Balijczyków. "Bali- duch życia i uzdrawiania" przedstawił Paweł Bartnik, podróżnik, pasjonat filozofii wschodu, właściciel gabinetu terapii naturalnych- Wibronika.

więcej zdjęć...

Gościniec 4 Żywiołów w Zakrzowie- wizyta seniorów w ramach projektu Na widelcu zdrowia

23 listopada 2018 r. Zakrzów

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu Na widelcu zdrowia miało miejsce w listopadowy piątek, gdy wraz z grupą Seniorów odwiedziliśmy inkubator kuchenny i spółdzielnię socjalną w Gościńcu 4 Żywiołów w Zakrzowie.

więcej zdjęć...

Australia, Wyspy Salomona i Fiji - wykład

W poniedziałkowe popołudnie 19 listopada 2018 r., z wykładem na temat kultury antypodów, gościł w Nowohuckiej Akademii Seniora Mariusz Gotfryd - nowohucki pedagog i zapalony podróżnik.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Małopolska Kuchnia Regionów- wykład w projekcie Na widelcu zdrowia

12 listopada 2018 r., Nowa Huta

W połowie listopada, realizując kolejny etap projektu Na widelcu zdrowia, odbył się wykład poruszający temat regionalnej kuchni Małopolski. W trakcie spotkania Seniorzy dowiedzieli się m.in.: o europejskich i krajowych systemach certyfikowania i znakowania produktów wysokiej jakości, o żywej tradycji małopolskiego smaku, o targach żywności certyfikowanej, o charakterystycznych potrawach kuchni regionalnej Małopolski i innych województw.

więcej zdjęć...

Wizyta na Targu Pietruszkowym- projekt Na widelcu zdrowia

7 listopada 2018, Podgórze, Kraków

Na Targu Pietruszkowy Seniorzy, biorący udział w projekcie Na widelcu zdrowia, spotkali się z rolnikami i wytwórcami jedzenia. Była to też okazja do wysłuchania historii o procesie wytwarzania kozich serów (firma Kozie Frykasy) oraz o wyzwaniach uprawy ekologicznej (Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Biobugaj). Przedstawicielki Fundacji Targ Pietruszkowy opowiedziały natomiast o historii, rozwoju, planach i wyróżnieniach Targu. To było bardzo smaczne spotkanie! Projekt finansowany z mini grantów ArcelorMittal Poland "Działamy lokalnie"

więcej zdjęć...

Nowa Huta Niepodległa - wykład

5 listopada 2018, Nowa Huta

Pozostając w nastroju patriotycznym Seniorzy z Nowohuckiej Akademii Seniora mieli okazję usłyszeć o postaciach związanych z terenami Nowej Huty, które w czasach zaborów i w XX wieku zasłużyły się dla wolności i niepodległości: Tadeuszu Kościuszce, Wincentym Witosie, Stanisławie Mierzwie, Pawle Popielu, Michale Badenim, Emilu Gołogórskim, Janie Gajochu, Franciszku Grabczyku, Józefie Salwińskim, Franciszku Dąbrowskim, Władysławie Cieślewiczu, ks. Józefie Kurzei.
Wykład poprowadził Paweł Jagło- nowohucianin z wyboru, miłośnik historii i kultury Nowej Huty; przez siedem lat szef Oddziału Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

więcej zdjęć...

STRONA 2/32

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE