Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Seniorzy w schronach Nowej Huty

12 grudnia 2018 r.

W pewien pochmurny, grudniowy dzień wybraliśmy się z Seniorami z Nowohuckiej Akademii Seniora do Centrum Administracyjnego Kombinatu, aby zwiedzać schrony znajdujące się w budynkach S i Z. Wędrując przez podziemne pokoje i korytarze zobaczyliśmy jeden z najciekawszych w Polsce schronów z zachowanym z kompletnym wyposażeniem Stanowiskiem Dowodzenia Kombinatem oraz schron dla pracowników z wystawą sprzętu Obrony Cywilnej. Spacer po terenach Nowej  był też lekcją historii, którą nasi Seniorzy doskonale pamiętają.

więcej zdjęć...

Bali- duch życia i uzdrawiania, wykład dla Seniorów

3 grudnia 2018 r.

Grudniowy wykład dla Seniorów przybliżył styl życia, filozofię i charakter Balijczyków. "Bali- duch życia i uzdrawiania" przedstawił Paweł Bartnik, podróżnik, pasjonat filozofii wschodu, właściciel gabinetu terapii naturalnych- Wibronika.

więcej zdjęć...

Gościniec 4 Żywiołów w Zakrzowie- wizyta seniorów w ramach projektu Na widelcu zdrowia

23 listopada 2018 r. Zakrzów

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu Na widelcu zdrowia miało miejsce w listopadowy piątek, gdy wraz z grupą Seniorów odwiedziliśmy inkubator kuchenny i spółdzielnię socjalną w Gościńcu 4 Żywiołów w Zakrzowie.

więcej zdjęć...

Australia, Wyspy Salomona i Fiji - wykład

W poniedziałkowe popołudnie 19 listopada 2018 r., z wykładem na temat kultury antypodów, gościł w Nowohuckiej Akademii Seniora Mariusz Gotfryd - nowohucki pedagog i zapalony podróżnik.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Małopolska Kuchnia Regionów- wykład w projekcie Na widelcu zdrowia

12 listopada 2018 r., Nowa Huta

W połowie listopada, realizując kolejny etap projektu Na widelcu zdrowia, odbył się wykład poruszający temat regionalnej kuchni Małopolski. W trakcie spotkania Seniorzy dowiedzieli się m.in.: o europejskich i krajowych systemach certyfikowania i znakowania produktów wysokiej jakości, o żywej tradycji małopolskiego smaku, o targach żywności certyfikowanej, o charakterystycznych potrawach kuchni regionalnej Małopolski i innych województw.

więcej zdjęć...

Wizyta na Targu Pietruszkowym- projekt Na widelcu zdrowia

7 listopada 2018, Podgórze, Kraków

Na Targu Pietruszkowy Seniorzy, biorący udział w projekcie Na widelcu zdrowia, spotkali się z rolnikami i wytwórcami jedzenia. Była to też okazja do wysłuchania historii o procesie wytwarzania kozich serów (firma Kozie Frykasy) oraz o wyzwaniach uprawy ekologicznej (Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Biobugaj). Przedstawicielki Fundacji Targ Pietruszkowy opowiedziały natomiast o historii, rozwoju, planach i wyróżnieniach Targu. To było bardzo smaczne spotkanie! Projekt finansowany z mini grantów ArcelorMittal Poland "Działamy lokalnie"

więcej zdjęć...

Nowa Huta Niepodległa - wykład

5 listopada 2018, Nowa Huta

Pozostając w nastroju patriotycznym Seniorzy z Nowohuckiej Akademii Seniora mieli okazję usłyszeć o postaciach związanych z terenami Nowej Huty, które w czasach zaborów i w XX wieku zasłużyły się dla wolności i niepodległości: Tadeuszu Kościuszce, Wincentym Witosie, Stanisławie Mierzwie, Pawle Popielu, Michale Badenim, Emilu Gołogórskim, Janie Gajochu, Franciszku Grabczyku, Józefie Salwińskim, Franciszku Dąbrowskim, Władysławie Cieślewiczu, ks. Józefie Kurzei.
Wykład poprowadził Paweł Jagło- nowohucianin z wyboru, miłośnik historii i kultury Nowej Huty; przez siedem lat szef Oddziału Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

więcej zdjęć...

Profilaktyka raka piersi - wykład

29 października 2018 r.

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora była mgr Katarzyna Olbrych z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Prelegentka wygłosiła wykład i zaprezentowała film, których celem było zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka piersi i zachęcenie do udziału w bezpłatnych badaniach dla kobiet.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Krakowski Szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy - warsztaty

15 października 2018 w Pracowni i Wypożyczalni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zainaugurowaliśmy kolejną, trzecią już turę literackich warsztatów Krakowskiego szlaku Bajkoteki – projektu, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy. Podczas ponad godzinnych warsztatów grupy dzieci z krakowskich szkół podstawowych i oddziałów „0” krakowskich przedszkoli, biorą udział w różnorakich aktywnościach związanych z krakowskimi wierszami Tadeusza Śliwiaka oraz poznają sylwetkę tego niezwykłego poety, który całym sercem oddany był Krakowowi.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Klan Kossaków - wykład

15 października 2018 r.

Za nami kolejne spotkanie wykładowe w Nowohuckiej Akademii Seniora. Naszym gościem był Marek Sołtysik - pisarz, artysta malarz, który przybliżył słuchaczom historię i znaczenie dorobku malarskiego i pisarskiego rodu Kossaków.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

STRONA 2/32

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE