Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Muzeum Podgórza

17 maja 2018 r. Kraków

Nareszcie! Zaledwie trzy tygodnie po otwarciu nasi Seniorzy odwiedzili nowy punkt na muzealnej mapie Krakowa- Muzeum Podgórza. Na rogu ul. Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich, w przepięknie odnowionej kamienicy, zobaczyli niezwykłą historię dzielnicy Podgórze oraz losy jej mieszkańców.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Dojrzały seks- porozmawiajmy bez tabu

7 maja 2018, Nowa Huta

Podczas pierwszego majowego wykładu w NAS słuchacze  mogli zmierzyć się ze stereotypami pojawiającymi wokół seksualności wieku senioralnego. Spotkanie prowadziła Daria Izdebska - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Absolwentka kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studium podyplomowego z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

więcej zdjęć...

Apiterapia- wykład dla Seniorów

23 kwietnia 2018, Nowa Huta

Apiterapia wyrosła wprost z naturalnej medycyny ludowej. Polega na zapobieganiu i wspieraniu leczenia różnego rodzaju schorzeń za pomocą wszystkich produktów, którezostały przetworzone, wydzielone lub zebrane przez pszczoły.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wystawa Koronka-tradycja-reaktywacja

19 kwietnia 2018, Kraków

Seniorzy z NAS, którzy 19 kwietnia odwiedzili wystawę "Koronka-tradycja-reaktywacja" w Kamienicy Hipolitów, poznali bogactwo wyrobów koronkowych, obecnych w stroju codziennym i odświętnym oraz będących dekoracją domowych wnętrz. Prezentowane koronki przybliżyły modę oraz obyczajowość XIX i początku XX wieku.

więcej zdjęć...

fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz
fot. M. Stachowicz

Wystawa Titanic

11 kwietnia 2018, Kraków

Nasi Seniorzy tym razem wybrali się na wystawę Titanic, prezentowaną w przestrzennych murach hotelu Forum.

Ekspozycję zaplanowano tak, by zwiedzający poczuli się jak pasażerowie. Każdy zwiedzający otrzymywał na wstępie bilet, który określał przynależność do klasy pokładowej oraz, pod koniec zwiedzania, informował czy rejs zakończył się dla pasażera pomyślnie.
Wystawa prezentowała min. informacje o konstruktorach i procesie budowy statku, pokład pierwszej klasy, gdzie można zobaczyć otworzone w naturalnej skali korytarz, kajutę i fragment jadalni, niższe pokłady, maszynownię, itp.
Do tej pory ekspozycję pokazywano m.in. w Sztokholmie, Barcelonie, Sewilli, Madrycie, Bratysławie, Budapeszcie i wielu innych miastach świata.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Kamperem przez świat

9 kwietnia 2018, Nowa Huta

Gośćmi Nowohuckiej Akademii Seniora byli Teresa i Andrzej Walczak, krakowscy emeryci podróżujący kamperem przez świat. W ciągu 10 lat swoich podróży pokonali ponad 150 tysięcy kilometrów. Po spędzeniu w drodze ponad 5 lat i przejechaniu przez 42 kraje, deklarują, że dopóki los ich nie zatrzyma - podróż będzie trwała.

więcej zdjęć...

54. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Andrzej i Maja Sikorowscy - Koncert dla Pól Nadziei

7 kwietnia 2018 r.

Na scenie – powszechnie uwielbiany krakowski bard ze swą utalentowaną i piękną córką, na widowni - komplet publiczności zasłuchanej w muzykę krainy łagodności, a w puszkach wolontariuszy - bogactwo wsparcia dla podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza. Tak właśnie wyglądała 54. edycja wydarzenia Nowa Huta. Dlaczego Nie!? dedykowana Polom Nadziei.

RELACJA

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Wystawa "Bufet pod Kombinatem"

5 kwietnia 2018, Nowa Huta

Nasi Seniorzy zdążyli w ostatniej chwili na bardzo ciekawą wystawę "Bufet pod Kombinatem" w oddziale Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, która potrwa tylko do 8 kwietnia 2018 r.
Dzięki temu odbyli fascynującą podróż po dawnych nowohuckich jadłodajniach, stołówkach pracowniczych Kombinatu Huty im. Lenina, kawiarniach i restauracjach. Wystawa pokazała historię życia codziennego mieszkańców- dowiedzieliśmy się jak spędzali czas wolny, jakie kawiarnie odwiedzali, do jakiej muzyki tańczyli i co zamawiali w restauracjach.

więcej zdjęć...

fot. K.Klimek-Ptak
fot. K.Klimek-Ptak
fot. K.Klimek-Ptak

Mikroby na Wawelu

19 marca 2018, os. Centrum A 6a

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora była Monika Kamińska - absolwentka studiów na kierunkach archeologia oraz historia sztuki na Wydziale Historycznym UJ, na którym też ukończyła studia doktoranckie. W NAS gościła z wykładami Największe kradzieże i fałszerstwa dzieł sztuki, Historia higieny, Tradycja Świąt Bożego Narodzenia i Historia ze zbrodnią w tle. Tym razem opowiadała o mikrobach na Wawelu.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Wernisaż wystawy

12 marca 2018, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta

12 marca 2018 r. odbył się wernisaż wystawy słuchaczek Nowohuckiej Akademii Seniora pt. "Malarstwo oczami kobiet". To artystyczne wydarzenie odbyło się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

więcej zdjęć...

STRONA 2/30

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE