Czerwcowe atrakcje w NAS

Powiększ obraz

Po niemal roku ograniczeń, czerwiec był miłą zmianą i zakończył rok akademicki kilkoma spotkaniami na żywo, za którymi już tak bardzo wszyscy tęskniliśmy.

Udana, słoneczna wycieczka do Niepołomic, gdzie dzięki wsparciu Nadleśnictwa mogliśmy poznać zwyczaje i ciekawe historie o zwierzynie leśnej tego terenu, zobrazowana została ekspozycją Nadleśnictwa prezentującą wszystkie gatunki zwierząt Puszczy Niepołomickiej.  Późniejszy spacer po puszczy, wraz ze szczegółowym opisem flory, dzięki naszemu leśnemu przewodnikowi, zostawił wiele przyjemnych wrażeń oraz poczucie relaksu w otoczeniu natury.

Kolejny spacer, po „starej” Nowej Hucie pozwolił zwrócić uwagę na architektoniczne ciekawostki i historie, które często w pędzie współczesnego miasta, mijamy bez zwracania uwagi na szczegóły będące istotne dla danych miejsc i kamienic. Wystarczy tylko podnieść głowę, aby zobaczyć ciekawe architektonicznie elementy mające swoją historię i tradycję a także takie, które powszechnie uznawane za kicz, mają swoje uzasadnienie w stylu i koncepcji wymuszonej przez ograniczenia PRL-u.

No i wreszcie wykład, który zakończył rok akademicki w Nowohuckiej Akademii Seniora, pozwolił choć na krótko wejść w znany i wyczekiwany rytm dotychczasowej działalności, prezentując wiedzę specjalistów i ciekawych osobowości z wielu dziedzin kultury, nauki czy sztuki. Tym razem weszliśmy w świat malarstwa i obrazów Leonarda da Vinci, w który wprowadziła nas Adrianna Gajdziszewska, artystka, historyczka sztuki i kuratorka wielu wystaw.

Jej wykład był kontynuacją wprowadzonych od niedawna zajęć online z historii sztuki, które od października zagoszczą na stałe w ofercie zajęć stacjonarnych i będą jedną w kilku nowości, które dla Was szykujemy.