Kraków przy kawie – nowy cykl

Powiększ obrazŻółty, duży fotel. Na siedzeniu leży filiżanka z kawą i krakowski obwarzanek z makiem. W tle ściana z cegieł.

Koniec lutego w Krakowie przynosi coraz więcej słońca, a wiosnę czuć już w powietrzu. Wspólne spacery i spotkania z Nowohucką Akademią Seniora jeszcze nie są możliwe. Chcemy jednak Państwa zachęcić do indywidualnych spacerów po mieście.

Dlatego udostępniamy nowy, bezpłatny cykl, przygotowany specjalnie dla naszych seniorów, choć do oglądania zapraszamy serdecznie wszystkich nowohucian. Krótkie filmy przybliżą Państwu znane miejsca, pomniki, kamienice, ulice, które często przemierzamy, nie zastanawiając się nad ich historią, nie patrząc na szczegóły biegnąc do swojego celu. Pierwszy spacer jest poświęcony wybranym pomnikom znajdujących się na Plantach, kolejne przybliżą inne urokliwe miejsca i ciekawostki, widziane okiem historyczki sztuki- Adrianny Gajdziszewskiej.

Zapraszamy do oglądania przy poobiedniej kawie (lub herbacieJ), w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 15:00. A potem, przy pięknej pogodzie do sprawdzenia osobiście w terenie obejrzanych i wysłuchanych ciekawostek.