Wykłady i spotkania z kulturą online 01.06.- 07.06.

Powiększ obrazW tle obraz wiszący na ścianie, z przodu smartfon trzymany w ręce podczas wykonywania zdjęcia obrazu. Napis: "Online Wykłady i spotkania z kulturą"

Z okazji Dnia Dziecka uciekamy do świata wyobraźni i symboli. Posłuchajmy o magicznych wierzeniach naszych przodków w wykładzie „Woda i ogień w obrzędowości dawnych Słowian”.

Koncert Gali Operetkowej z 2016, którego organizatorem był Urząd Miasta Krakowa, zrealizowany na scenie plenerowej w Alei Róż przypomni najpiękniejsze arie, które część z nas miała przyjemność wysłuchać na żywo w Nowej Hucie.

Serwis VOD Teatru Wielkiego Opery Narodowej zaprasza z kolei na „Halkę” Stanisława Moniuszki w realizacji Opery Novej w Bydgoszczy.

W ramach wirtualnych podróży zapraszamy do obejrzenia dokumentu „Re: Jost Kobusch: Na szczycie Everestu- Wchodząc na najwyższy szczyt świata”, który pokaże przekraczanie własnych granic i uległość wobec potęgi góry.

Teatr Telewizji Polskiej przypomni interpretację dramatu Alfreda de Musseta „Lorenzaccio” z 1978 r. w reżyserii Agnieszki Holland z Jerzym Stuhrem w roli głównej.

Wystawa poświęcona Irenie Sendlerowej, przygotowana przez Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do obejrzenia dzięki Google Arts Culture

A do poczytania czerwcowe wydanie gazety „Senior”