Wykłady i spotkania z kulturą online 1-7.03.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

W wykładzie „Przypadki w historii” Normana Daviesa usłyszymy, jaką rolę w historii świata odgrywały przypadki oraz jaki przypadek rozpoczął piękną, długoletnią przygodę autora z Polską.

Nowoczesna interpretacja Makbeta, zrealizowana przez Andrzeja Wajdę łączy teatr, kino i techniki komputerowe.

„Peer Gynt” to radiowa adaptacja poematu dramatycznego Henryka Ibsena. Burzliwa, pełna niesamowitości i folkloru opowieść o poszukiwaniu sensu życia, trudnych relacjach i dojrzewaniu do miłości. Do wysłuchania w 20 kilkunastominutowych odcinkach.

Muzeum Piasku w Tottori to jedyna w Japonii przestrzeń artystyczna poświęcona rzeźbom z piasku oraz pierwsza na świecie stała sala wystawowa prezentująca m.in. znane budowle architektury światowej. 

Eroi(ne) Haendel- Vivaldi. Arie i duety. Ujęte z wykorzystaniem efektów wizualnych i pełne zaangażowania aktorskiego i wokalnego polskich mezzosopranistek i Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej- Capella Regia Polona. 

Na weekend proponujemy cuda pustyni i najbardziej znane rezerwaty w 6 spacerach wirtualnych po RPA.