Wykłady i spotkania z kulturą online 11.05.- 17.05.

Powiększ obrazW tle obraz wiszący na ścianie, z przodu smartfon trzymany w ręce podczas wykonywania zdjęcia obrazu. Napis: "Online Wykłady i spotkania z kulturą"

Warto wiedzieć, czym się kierujemy i co na nas wpływa podczas naszych najprostszych wyborów a nawet zanim ich świadomie dokonamy. Dlatego zapraszamy do wysłuchania wykładu „Jak kupujemy i jak nie dać się zmanipulować reklamie”. Posłuchajmy o zastosowaniu psychologii w kontrolowaniu zachowań konsumenckich i o zachodzących w nas procesach emocjonalno-motywacyjnych.

Zapraszamy na filmowy spacer po muzeum MONA w Tasmanii, w którym sztuka nowoczesna przeplata się z egipskimi sarkofagami a arcydzieła z przeciętnością otwierając nas na nowe perspektywy widzenia sztuki i tego co może nią być.

Do 18 maja w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity filmoteka prezentuje najlepsze dokumenty filmowe z ubiegłych lat.

My z powyższej listy zapraszamy do obejrzenia filmu „Stroiciel Himalajów”, w którym poznamy historię i drogę Desmonta Gentle, jaką przebył z Londynu do wioski w Himalajach, transportując stuletnie pianino na wysokość 4267 m n.p.m. aby uczniowie mieli dostęp do lekcji muzyki.

Opera „Turandot” to ostatnie dzieło Pucciniego. Opera ta to interpretacja futurystycznej wizji zrealizowana w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Klasyka ” Cztery Pory Roku” Vivaldiego w wykonaniu skrzypaczki Janiny Jansen podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Utrechcie z 2014 r.

W weekend zapraszamy do obejrzenia sztuki teatralnej „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” w realizacji Teatru Starego, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Spektakl ograniczony czasowo, do obejrzenia w czasie rzeczywistym, w niedzielę 17 maja o godz. 19:00.