Wykłady i spotkania z kulturą online 12.04 – 18.04.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

„Jak to było z tym chrztem Polski?” Wykład dr. hab. Grzegorza Paca, przybliży historyczno- społeczny kontekst oraz poruszy najczęściej zadawane pytania przez badaczy  np. czy przyjęcie chrześcijaństwa przez Mieszka miało miejsce?

Rachmaninow, koncert fortepianowy pod batutą Stanisława Kochanowskiego w wykonaniu Orchestre de Paris i uzbeckiego pianisty Behzoda Abduraimowa. 

„Pan Twardowski” przebojowy musical zrealizowany przez Teatr STU w roku 1990 z główną rolą zamordowanego wkrótce, po jednym ze spektakli Andrzeja Zauchy został udostępniony w wersji online. Zapraszamy…31 lat po premierze. 

1200 błyskotek od najstarszych, etruskich eksponatów, z opisami i krótką historią prezentuje Muzeum Victoria & Albert w Londynie.

Magiczny spektakl „anderSEN o teatrze”, zrealizowany na podstawie 7 baśni Andersena, w którym przeplata się świat współczesny i bajkowe historie, pokazuje, że bajki są nie tylko dla dzieci.

Kongijskie goryle Grauera, dzięki organizacji Grace możemy podglądać przez całodobowy monitoring.