Wykłady i spotkania z kulturą online 19.04 – 25.04.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

Wykład „Malarstwo polskie XIX wieku w filmowych kadrach Andrzeja Wajdy” Bożeny Pysiewicz przybliży inspiracje malarskie, które towarzyszyły naszemu wybitnemu reżyserowi podczas realizacji słynnych filmów. 

Warszawska Akademia Teatralna i Teatr Telewizji zaprasza na poemat muzyczny „Przybysz” inspirowany powieścią graficzną autorstwa Shauna Tana, poruszający temat uchodźców i emigrantów wyruszających w świat, w poszukiwaniu życia bez strachu i przemocy.

Koncert „Requiem Mozarta w Salzburgu” w nietypowej aranżacji, z udziałem baletu jeździeckiego.  

Co powiecie na kolejny wymiar sztuki? „Rytmy życia – Land art”. To 51 konstrukcji, w 16 krajach na wszystkich kontynentach – widocznych także z kosmosu. Projekt realizowany na przestrzeni 16 lat przez jednego artystę – Andrew Rogersa z pomocą 7500 osób z całego świata.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz… rocznicę urodzin i śmierci Williama Szekspira. Z tej okazji zapraszamy do pobrania i czytania z legalnych, darmowych źródeł książek, pośród których znajdziecie również dzieła Szekspira.

Zapraszamy na filmową podróż po najpiękniejszych polskich lasach – „Magia sosnowego boru”.