Wykłady i spotkania z kulturą online 29.03 – 4.04.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

„Sztuka rozmowy” według prof. Jerzego Bralczyka, Michała Ogórka i Wojciecha Bonowicza. Czy można się jej nauczyć? Czy liczą się tylko słowa? Jak zadawać pytania? Czym jest prawda i fałsz? To tylko kilka aspektów poruszanych podczas wykładu przygotowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zrealizowany kilka dni temu przez Filharmonię Narodową i Program 2 Polskiego Radia, 25 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie dostępny do obejrzenia i wysłuchania.

„Na pełnym morzu” to sztuka Sławomira Mrożka, wystawiona w ramach Mobilne Centrum Kultury – teatr, muzyka, literatura. Trzech wygłodniałych rozbitków na środku morza stoi wobec dylematu: który z nich zostanie zjedzony?

Dla rozluźnienia pomiędzy świąteczną gorączką a celebracją, zapraszamy do wysłuchania koncertu „Dobrze, że jesteś”, opublikowanego w ramach Wodecki Twist Festiwal.

Jedne z najbardziej znanych i pożądanych jaj, zachwycające kunsztem i precyzją wykonania. Dzięki prezentacji z Muzeum Faberge możecie zapoznać się z ich historią i obejrzeć z bliska.

Wielki Tydzień w Andaluzji – materiał zrealizowany przez podróżników Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, który prezentuje centrum hiszpańskiego sacrum i profanum.