Wykłady i spotkania z kulturą online 4.05. – 9.05.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

Cykl „Moja historia” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, to piękne historie zasłużonych polskiej scenie. W tym odcinku Jan Frycz.

Zapraszamy na oryginalny francuski musical z 1998 r. „Notre Dame de Paris” na podstawie powieści Victora Hugo. Ciekawostką jest to, że musical ten, z francuską obsadą  i oryginalnymi dekoracjami z paryskiej premiery, gościł przez 3 lata na afiszu Teatru muzycznego w Gdyni, jako jedynym miejscu na świecie.

Muzeum Fakir Khana to jedyne prywatne muzeum uznane przez rząd w Pakistanie. Znajduje się w nim ponad 20 tysięcy okazów sztuki i artefaktów, zebranych przez kilka pokoleń rodziny od XVIII wieku. Zapraszamy na krótki opis i spacer wirtualny.

Zapraszamy do chwili zadumy nad tym, kim jesteśmy. „Ślub” Gombrowicza w nowoczesnej interpretacji, zanurzy nas w świat pomiędzy fikcją, a rzeczywistością.

Weekendowo zapraszamy do Japonii na Górę Fudżi, gdzie podczas wirtualnego spaceru możemy zarówno zajrzeć do krateru, jak i podziwiać okoliczne widoki.