Wykłady i spotkania z kulturą online 8-14.03.

Powiększ obrazNa pierwszym planie telefon i dłonie, na wyświetlaczu widać zdjęcie robione obrazowi w muzeum. Na obrazie kobieta lejąca wodę z dzbana do misy na stole.

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Ten tydzień dedykujemy wszystkim kobietom ku inspiracji. Pokazujemy jak wielkie możliwości drzemią w ich sercach, prezentując kobiety, które osiągnęły międzynarodowy sukces i wybiły się w dziedzinach od wieków zdominowanych przez mężczyzn.

Maria Skłodowska-Curie to jedna z czterech osób na świecie i jedyna kobieta, która zdobyła dwie Nagrody Nobla. Zapraszamy do wysłuchania inspirującego wykładu o znaczeniu jej badań.  

Aleksandra Kurzak śpiewa w najsłynniejszych operach całego świata a teraz możemy jej posłuchać w specjalnie zrealizowanym koncercie dla Teatru Studio.

Światowej sławy reżyserka Agnieszka Holland w Mistrzowskich lekcjach kina – wywiadzie zrealizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-mobile Nowe Horyzonty.

Szuflada Szymborskiej – kuratorskie oprowadzenie finisażowe po wystawie w Kamienicy Szołayskich, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. 

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Makbet. Zabójcze kobiety” przygotowanego przez młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. Profesjonalne przygotowanie, nowoczesna interpretacja, efekty specjalne. Może o tych kobietach będzie w przyszłości mówił cały świat?

Na koniec tygodnia proponujemy wykład o kobietach bliskiego i dalekiego wschodu, różnicach mentalnych, społecznych, z obrazową dokumentacja z podróży Elżbiety Wnuk-Lisowskiej.