64. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert „Na Kaczeńcowej” dla Pól Nadziei

Powiększ obraz

Halina Frąckowiak oraz laureaci konkursu piosenki „Żonkilowy Song” wystąpią podczas pierwszego w 2021 roku koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, dedykowanego Polom Nadziei. Koncert odbędzie się 30 maja 2021 o godz. 17.00 w plenerowej scenerii – nad stawem przy ul. Kaczeńcowej, w Dzielnicy XVI Bieńczyce.

Wiosenne koncerty cyklu poświęcone są zawsze Polom Nadziei – akcji zbierania funduszy na rzecz polskich hospicjów, która została zainicjowana w Polsce przez krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, prowadzące w Nowej Hucie Hospicjum św. Łazarza. Organizatorzy koncertu nie pobierając opłat za wstęp zachęcają uczestników do finansowego wsparcia pacjentów hospicyjnych.

W ramach 64. edycji cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!” wystąpi Halina Frąckowiak – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka karierę solową rozpoczęła w 1972 roku, nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.Podczas majowego koncertu nie zabraknie największych przebojów artystki, takich jak „Mały Elf”, „Papierowy księżyc”, „Serca gwiazd”.

Zanim jednak na scenie pojawi się Halina Frąckowiak, piosenki pełne nadziei zaprezentują młodzi wykonawcy – laureaci Konkursu Piosenki Żonkilowy Song.

Koncert poprowadzi Lidia Jazgar.

Chętni do obejrzenia koncertu przed sceną mogą zgłaszać się od 14 maja 2021 r. do Działu Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta -telefonicznie 12 644 68 10, 504 419 164 lub mailowo: imprezy@krakownh.pl. Liczba miejsc jest ograniczona! Wejście na koncert odbędzie się na podstawie listy zapisanych osób. Wydarzenie odbędzie się w ramach aktualnego reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19.

Koordynator cyklu: Ireneusz Raś – poseł na Sejm
Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Hospicjum im. Św. Łazarza.
Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków.
Partnerzy cyklu: PPU „Fares” Sp. z o.o., Agencja Art. Blue
Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Kraków.pl
Partnerzy Pól Nadziei: BP, Gość Niedzielny, Leyko