IX Festiwal Zaklęte w Dyni przeniesiony na przyszły rok

Powiększ obraz

wrzesień 2020 r.

Co jest zaklęte w dyni? Czy dynia to owoc czy warzywo? Skąd wzięła się w Polsce? Ile jest odmian dyni? Co można zrobić z dyni? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas kilkunastu lat wydarzenia, którego głównym bohaterem jest właśnie dynia. A od 2019 r. – Pan Dynia.

Nowohucki festiwal dyniowy rozpoczął się w Branicach a z powodu dużego zainteresowania, po kilku latach szukania miejsca na mapie Krakowa, znalazł swoje miejsce w sercu Nowej Huty – Alei Róż.

Niestety, z powodu ciągłego zagrożenia pandemicznego, z troski o zdrowie i bezpieczeństwo miłośników dyń, w roku 2020 nie odbędzie się IX Festiwal Zaklęte w Dyni. Organizatorzy – Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty podjęli decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji na przyszły rok.

Ale to nie znaczy, że dyń w Nowej Hucie nie ma w tym roku, Jeśli ktoś chce się zachwycić niezwykłymi odmianami, kształtami, kolorami, niech wybierze się do Branic, gdzie można podziwiać dynie branickich hodowców. A w przyszłym roku mamy nadzieję zobaczyć się we wrześniu w Alei Róż.