Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 2004-2019 Reminiscencje

Powiększ obraz

od 2 maja 2020 r., Facebook

W ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, którego jesteśmy współorganizatorem, mieliśmy się spotkać 28 marca na rozpoczynającym rok koncertowy wydarzeniu dla Pól Nadziei. W Arce Pana miał zagrać i zaśpiewać zespół niemaGOtu. Nie udało się. Nie uda się także spotkać w czerwcu nad Zalewem Nowohuckim. Co będzie we wrześniu, grudniu – jeszcze nie wiadomo. Skoro na razie nie możemy się spotkać w realu na nowych wydarzeniach – powspominajmy jak było.

Wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszamy Was na 16 odcinkowy „cykl o cyklu” Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 2004-2019 Reminiscencje. Od 2 maja, co sobotę, o godz. 17.00 na facebook’u Ośrodka będziemy publikować zdjęcia, filmy i wspomnienia z jednego roku kalendarzowego cyklu.

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! to 16 lat nieprzerwanej działalności kulturalnej, 61 wydarzeń artystycznych, w tym 59 koncertów i 2 projekcje filmów w 20 przestrzeniach dzielnic nowohuckich. To 120 wykonawców (solistów, zespołów, chórów, orkiestr), ponad 100 tysięcy uczestników i ponad 250 tys. zł z kwest na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

To także ludzie – pomysłodawcy cyklu, współorganizatorzy, gościnni proboszczowie oraz gospodarze obiektów sportowych i kulturalnych, artyści, darczyńcy, sponsorzy, grantodawcy, media patronujące, wreszcie – podopieczni Hospicjum św. Łazarza.